Author Details

Prva Економија

Скварча: Сава осигурување нуди онлајн продажба на патничко, домаќинско и осигурување од незгода

Сава осигурување ќе понуди во следниот период нови производи преку веб продавницата како и банкоосигурувањето. Планирано е да се...

Повеќе
Живот и стил

Што предвиде Баба Ванѓа за 2019 година?

Слепата пророчица, која го превиде Брегзит, нападот на Кулите близначки и создавањето на ИСИС, предвидела и неколку настани кои...

Повеќе
Живот и стил

Се породи Тамара Тодевска

Пејачката се пофали на социјалните мрежи и им испрати бакнеж на фановите Пејачката Тамара Тодевска стана мајка и на...

Повеќе
Treta Економија

Две понуди за универзален снабдувач беа отворени во Владата

Само две понуди, едната од ЕВН и другата од ЕЛЕМ Трејд беа откриени денеска во Владата како единствени конкуренти...

Повеќе
Vtora Македонија

Власта ќе бара поддршка од 80 пратеници за Законот за СЈО

Министерката за правда Рената Дескоска денеска изјави оти се разгледуваат две варијанти за Специјално јавно обвинителство, едната за тоа...

Повеќе
Економија Почетна

Ќе паѓаат ли каматите на кредитите и на штедењето: НБМ ја намали основната камата

Народната банка ја намали основната камата од 2,75 проценти на 2,5 отсто. Тоа е каматата по која банките купуваат...

Повеќе
Prva Економија

УЈП ќе има пристап до приливите на граѓаните од страна на банките

Со усвојување на Предлог-законите за изменување на законите за банки и за Управата за јавни приходи, се овозможува пристап...

Повеќе
Бизнис Почетна

Странските инвеститори се жалат на бизнис-климата

Советот за странски инвеститори со истите забелешки и за новата влада. Недостатокот на квалификуван кадар, непредвидливата бизнис клима, честото...

Повеќе
Македонија

Д-р Ортаков: Жените жртви на насилство страдаат од депресија и анксиозност

Жените во Македонија и натаму трпат и се плашат да пријават дека се жртви на семејно насилство. Причина е...

Повеќе
Вработување

TECHNICAL SPECIALIST

Повеќе

Page 1 of 63

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password