Author Details

Економија Почетна

Пресметките за новиот данок за автомобили на онлајн калкулатор на Царина

Царинската управа со онлајн калкулатор ќе им помага на граѓаните да пресметаат колку ќе изнесува царината при увоз на...

Повеќе
Prva Свет

Рускиот премиер Дмитри Медведев поднесе оставка

Рускиот премиер Дмитри Медведев поднесе оставка денеска. Оставката е веќе депонирана, а рускиот претседател Владимир Путин, како што јавуваат...

Повеќе
Prva Економија

Уште 13 домашни компании регистрирани за извоз на храна во ЕУ

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ), Зоран Атанасов денеска на средба со новинарите информира дека уште 13...

Повеќе
Treta Македонија Црна Хроника

Обвинителство отвори истрага за силувањето во Негорци

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари...

Повеќе
cetvrta Економија

Плус четири дена годишен одмор за пушачи кои непушат на работа, бонус од британска компанија

Вработените во Агенција за  вработување во англискиот град Свиндон добиле четири дополнителни дена за годишен одмор под услов  да...

Повеќе
Македонија Почетна

СПАСОВСКИ: ДА ДАДЕМЕ МАКСИМУМ ЗА ДЕМОКРАТСКИ ПРОЦЕС ЗА ИЗБОР НА НОВА ПОЛИТИЧКА ВЛАДА

Државата се наоѓа во значаен период кога се очекува непречено функционирање на сите институции. Постапките треба да потврдат дека...

Повеќе
Vtora Македонија

Спасовски и Заев кај Вартоломеј во Истанбул

Премиерот Оливер Спасовски и претседателот на СДСМ, поранешниот премиер Зоран Заев се сретнале со Вселенскиот Патријарх г.г.Вартоломеј. Двајцата се...

Повеќе
Економија Почетна

Огромни парични средства се бараат од државата во арбитражните постапки

Кон државата има огромни парични побарувања од инвеститорите за арбитражните постапки кои се во тек. Побарувањата на само една...

Повеќе
Prva Економија

Законот за стратешки инвестиции ќе се гласа во Собрание

Законот за стратешки инвестиции се очекува утре да се изгласа во Собранието, најави министерот за економија Крешник Бектеши. За...

Повеќе
Македонија Почетна

Македонскиот филм Медена земја во трка за Оскар

Американската филмска академија го номинираше македонскиот филм „Медена земја“ за Оскар во две категории  Најдобар документарец и Најдобар странски филм....

Повеќе

Page 2 of 121

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password