Author Details

Prva Почетна

Дорис Пак за „Рекет“: Зошто ЕУ не реагира? Поради името не може да се затворат очи, се споменува премиерот!

Германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврoпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер...

Повеќе
Македонија Почетна

Заев: За да ја зајакне својата позиција, го споменува моето име

По објавата на третата снимка од разговорите кои се поврзуваат со случајот „Рекет“ а во кои се споменува и...

Повеќе
Македонија Почетна

Трет дел од аудио снимките за случајот „Рекет“

Италијанскиот весник Ла Верита објави и трета серија разговори меѓу осомничениот во случајот Рекет, Бојан Јовановски и сведокот-жртва Јордан...

Повеќе
Prva Свет

Се урна приватниот авион на пеачката Пинк

Приватниот авион на славната пејачка Пинк (39), се урнал при слетувањето на данскиот аеродром Архус. Во авионот биле четворица...

Повеќе
Македонија Почетна

Подгответе се, од утре температури до 41 степен

Дирекцијата за заштита и спасување, согласно најавата на Управата за хидрометеоролошки работи, соопшти дека за време на продолжениот празничен...

Повеќе
Vtora Живот и стил

Внимавајте со „Face APP” сите ваши фотографии се јавни

Уште еден пример дека забавата со себе може да донесе и некои сериозни проблеми. Апликацијата „FaceApp“ која повторно стана...

Повеќе
Македонија Почетна

Горан Спиров една година живее со вештачко срце: Вози автомобил, пешачи и ужива во секојдневието

Пациентот се чувствува одлично, а и по една година од интервенцијата, штипјанецот Горан Спиров живее за моментот кога ќе...

Повеќе
Vtora Бизнис

Извозниците бараат државни пари за да учествуваат на саеми

Со поголема промоција и со присуство на познати саемски манифестации ширум светот, како и со промена на моделот на...

Повеќе
cetvrta Економија

Регулаторна бара да определува конечна цена за водата

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) бара од 1 јануари 2021 година да определува конечна цена за водата и водните...

Повеќе
Treta Македонија

Некој го реновирал тоалетот па сè фрлил во Охридско Езеро

Деновиве темата за Охридското Езеро и неговата безбедност е актуелна, па членовите на Нуркачки центар „Akvatek“ како големи вљубеници...

Повеќе

Page 1 of 109

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password