Author Details

Македонија Почетна

Интервју со д-р Јовев: Лидери сме во регионот по многу кардиохируршки операции

Имаме високо едуциран и спремен домашен тим. Една од моите цели, покрај формирање на државната, Универзитетска кардиохирургија, беше и...

Повеќе
Prva

ВО ФЕВРУАРИ НА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ИМ БИДАТ ИСПЛАТЕНИ 3,8 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ПОВРАТ НА ДДВ

На граѓаните за второто тримесечие од почетокот на мерката поврат на ДДВ ќе им биде исплатен поврат во износ...

Повеќе
Македонија Почетна

Меркел со оптимизам за Македонија во ЕУ

Германската канцеларка Ангела Меркел и хрвтскиот премиер Андреј Пленковиќ на заедничката прес – конференција вчера во Берлин изразија надеж...

Повеќе
Treta Економија

Стопанска комора бара развојна програма во предизборието: Заев е кај Азески

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, попладнево одржува средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески. Сака да...

Повеќе
cetvrta Бизнис

НЛБ Банка ја додели главната награда за наградната игра „Поинакво зимско доживување со Mastercard® haPPy во Кицбил, Австрија!“

НЛБ Банка АД Скопје денес ја додели главната награда во рамки на наградната игра „Поинакво зимско доживување со Mastercard® haPPy...

Повеќе
Економија Почетна

Царовска: Со субвенциите работодавачите ги зголемија платите

Засега добро тече исплатата на покачената минимална плата на 14.500 денари и тоа е поврзано со мерката за субвенционирање...

Повеќе
Vtora Македонија

Мицкоски во Еден на Еден: Груевски? Кој Груевски?

На повеќе теми и повеќе прашања одговарал лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Жаре во шоуто „Еден на...

Повеќе
Prva Македонија Црна Хроника

Опожарени возилата на Сузана Турунџиева и на Ребека

Автомобилот „Мини купер“ на пејачката и водителка Сузана Турунџиева било опожарено вчера околу 3 часот. Огнот го зафатил и...

Повеќе
cetvrta Живот и стил

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Васил Гарванлиев, ќе ја претставува Македонија на Изборот за песна на Евровизија во Ротердам. Васил и е познат на...

Повеќе
Treta Македонија

Движење за чист воздух до Макрадули: Друже Јани ти си наше светло на крајот од индустрискиот оџак

Движењето за чист воздух испрати писмо до заменик-министерот за животна средина, Јани Макрадули по неговата изјава дека сензорите од...

Повеќе

Page 1 of 121

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password