Author Details

Свет

Трамп не се откажува од трговската војна со Кина, подготвува нови царини

Американскиот претседател Доналд Трамп побара од своите соработници да продолжат со воведување на царини за дополнителни кинески производи во...

Повеќе
Економија Почетна

Тевдовски: Ќе има бум на странски инвестиции по влезот во НАТО

Со успешно придвижување кон НАТО и кон ЕУ може да се очекува забрзување на економскиот раст, а евроатланските интеграции...

Повеќе
Економија

Царовска:Примателите на парична социјална помош ќе ги вратиме на пазарот на труд

Со реформите во социјалата главна цел ни е примателите на парична социјална помош да ги вратиме на пазарот на...

Повеќе
Бизнис

Димитров: Референдумот е крстосницата на која ќе треба да ја заокружиме нашата државност

Овој 30 септември е крстосницата на која ќе треба ние да си ја заокружиме и да си ја зацврстиме...

Повеќе
Економија

Николовски најави наскоро обесштетување од јулското невреме

Владата води посебна грижа за тутунопроизводителите преку зголемени субвенции, а оштетените земјоделци од јулското невреме во најбрз можен законски...

Повеќе
Бизнис

Претставници на ИФЦ од групацијата на СБ на средба со Заев

Премиерот Зоран Заев, придружуван од своите соработници денеска се сретна со делегација на Меѓународната финансиска групација (ИФЦ), дел од...

Повеќе
Економија

Рот: Договорот е уникатна шанса за отворање на вратите на ЕУ и НАТО

Македонија испишува историја, не само национална туку и европска. Со Договорот потпишан со Грција за надминување на разликите околу...

Повеќе
Бизнис

Жбогар: Почеток на преговорите со ЕУ само ако се спроведе договорот со Грција

Отворањето на преговорите за пристапување во ЕУ следниот јуни ќе биде можно само доколку договорот со Грција е целосно...

Повеќе
cetvrta Економија

Иванов потребен ни е дијалог

Оваа иницијатива преку која Грција инвестира во младите луѓе од Македонија е позитивен пример за соработка и градење доверба...

Повеќе
Treta Македонија

СЈО го објави шестмесечниот извештај – бара да биде автономна институција

– Специјалното јавно обвинтелство го објави извештајот за своето работење во периодот од 15 март 2018 година до 15...

Повеќе

Page 102 of 109

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password