Author Details

Prva

Меркел: Сакаме добри врски со Велика Британија, но тоа зависи од Лондон

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска се заложи за блиски односи на Европската унија и Велика Британија по Брегзит и...

Повеќе
Vtora Свет

Ураганот Флоренс остави 160.000 луѓеа без струја (ВИДЕО)

Како што беше најавен најсилниот ураган можеби и во историјата, пристигна во Северна и Јужна Каролина. Најмалку 160.000 луѓе...

Повеќе
Почетна Свет

Ураганот Флоренс направи вистински хаос во САД

Нивото на реките во подрачјата погодени од ураганот Флоренс драматично се зголемува, предупредија метеоролозите откако денеска централниот дел од...

Повеќе
Живот и стил

Компанијата „Епл“ претстави три нови „ајфони“, меѓу кои и најголемиот досега

Компанијата „Епл“ претстави три нови „ајфони“, меѓу кои и најголемиот досега „Ајфон XS“, „ајфон XS Max“ и „ајфон XR“...

Повеќе
Uncategorized

Повеќе
Prva Uncategorized Свет

Трамп за ураганот Флоренс: Страшно е голем и влажен

Ураганот Флоренс се приближува на источниот брег на САД. Од Националниот центар за урагани (НХЦ) издадени се предупредувања за...

Повеќе
Вработување

Главен инженер во машинско одржување, 1 лице

За одржување на ротациони постројки (пумпи, горилници, вентилатори, компресори), одржување на парни и вреловодни котловски постројки. Минимум критериуми: •  ...

Повеќе
Црна Хроника

Над десет години робија за сексуалното злоставување на девојчето од „Ранка Милановиќ“

Тројцата обвинети добија повеќе од 10 години затвор за сексуалното злоставување на малолетното девојче – штитеничка на државните домови...

Повеќе
Вработување

INTERNSHIP: Production Planning Intern Location: Skopje, Macedonia

Clean Air Division supplies one third of all catalysts fitted to cars around the world and is a leading...

Повеќе
Вработување

Дали си студент? Што после дипломирањето? Кои се твоите желби? План Б?

Дали си студент? Што после дипломирањето? Кои се твоите желби? План Б? ИМАШ СУПЕР СТАРТ-АП БИЗНИС ИДЕЈА?? ИСПРАТЕТЕ НИ...

Повеќе

Page 104 of 110

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password