Author Details

Бизнис

Жбогар: Почеток на преговорите со ЕУ само ако се спроведе договорот со Грција

Отворањето на преговорите за пристапување во ЕУ следниот јуни ќе биде можно само доколку договорот со Грција е целосно...

Повеќе
cetvrta Економија

Иванов потребен ни е дијалог

Оваа иницијатива преку која Грција инвестира во младите луѓе од Македонија е позитивен пример за соработка и градење доверба...

Повеќе
Treta Македонија

СЈО го објави шестмесечниот извештај – бара да биде автономна институција

– Специјалното јавно обвинтелство го објави извештајот за своето работење во периодот од 15 март 2018 година до 15...

Повеќе
Prva

Меркел: Сакаме добри врски со Велика Британија, но тоа зависи од Лондон

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска се заложи за блиски односи на Европската унија и Велика Британија по Брегзит и...

Повеќе
Vtora Свет

Ураганот Флоренс остави 160.000 луѓеа без струја (ВИДЕО)

Како што беше најавен најсилниот ураган можеби и во историјата, пристигна во Северна и Јужна Каролина. Најмалку 160.000 луѓе...

Повеќе
Почетна Свет

Ураганот Флоренс направи вистински хаос во САД

Нивото на реките во подрачјата погодени од ураганот Флоренс драматично се зголемува, предупредија метеоролозите откако денеска централниот дел од...

Повеќе
Живот и стил

Компанијата „Епл“ претстави три нови „ајфони“, меѓу кои и најголемиот досега

Компанијата „Епл“ претстави три нови „ајфони“, меѓу кои и најголемиот досега „Ајфон XS“, „ајфон XS Max“ и „ајфон XR“...

Повеќе
Uncategorized

Повеќе
Prva Uncategorized Свет

Трамп за ураганот Флоренс: Страшно е голем и влажен

Ураганот Флоренс се приближува на источниот брег на САД. Од Националниот центар за урагани (НХЦ) издадени се предупредувања за...

Повеќе
Вработување

Главен инженер во машинско одржување, 1 лице

За одржување на ротациони постројки (пумпи, горилници, вентилатори, компресори), одржување на парни и вреловодни котловски постројки. Минимум критериуми: •  ...

Повеќе

Page 106 of 112

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password