Author Details

cetvrta Свет

Брнабиќ на Парадата на гордоста во Белград

Во Белград денеска се одржува геј парадата-Парада на гордоста, која традиционално се одбележува преку прошетка низ улиците во центарот...

Повеќе
Vtora Црна Хроника

Притвор за осомничениот за убиството во Беловодица

) – Мерка притвор во траење од 30 дена на Е.Т. (24) од Битола, кој се сомничи за убиството...

Повеќе
Prva Македонија

Мицкоски од Штип: Ова е битката на нашата генерација

Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена,...

Повеќе
Македонија Почетна

Марш за европска Македонија во Скопје

Во Скопје попладнево се одржува Марш за европска Македонија, кој го организира Коалицијата Заедно за европска Македонија, а кој...

Повеќе
Вработување

СОВЕТНИК ЗА ОСИГУРУВАЊЕ ВО СЕКТОРОТ ЗА ПРОДАЖБА НА ОСИГУРУВАЊЕ

Kвалификации и способности: – ССС, ВСС; -Афинитет кон работа во продажба; -Развиени комуникациски способности и јасна комуникација – Развиени...

Повеќе
cetvrta Македонија

Пендаровски: Растее расположението во корист на референдумот

Расположението во корист на референдумот и за опцијата за европска Македонија расте од ден на ден и јас мислам...

Повеќе
Treta Бизнис

Прв пробен лет на „Ер Албанија“

– Албанскиот национален авиопревозник „Ер Албанија“ денеска го имаше првиот пробен лет. Авион од типот „Ербас 319“ полета од...

Повеќе
Prva Економија

АНЃУШЕВ-НИКОЛОВСКИ:ОЛЕСНЕТИТЕ ЦАРИНСКИ БАРИЕРИ ЈА СПАСИЈА МЕСНАТА ИНДУСТРИЈА ОД КОЛАПС

Времената мерка за ослободување на царинската давачка за увоз на смрзнато свинско месо, даде позитивни резултати за развојот на...

Повеќе
Почетна Свет

Вучиќ: Нема договор со Приштина, без сеопфатен пакет за Србија

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска нагласи дека не е можно Белград да прифати договор за Косово, без сеопфатен пакет...

Повеќе
Vtora Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со кривична пријава за Заев за поткуп на гласачи

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Димовски денеска на прес-конференција изјави дека партијата ќе поднесе кривична пријава против премиерот...

Повеќе

Page 108 of 116

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password