Author Details

Treta Македонија

Турција и Чешка го ратификуваа протоколот за членство во НАТО

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна...

Повеќе
Економија Почетна

И корисниците на ајфони можат да скенираат фискални за поврат на ДДВ

Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека апликацијата Мој ДДВ веќе е достапна на Аpple store за корисниците на iOS....

Повеќе
Vtora Економија

Анѓушев на средба со претставници на ММФ

Со економските резултати во првиот квартал и мерките од програмата за економски реформи 2019-2021 денеска вицепремиерот за економски прашања...

Повеќе
Почетна Свет

Видео: Седум жртви, делови на Халкидики разорени

Бројот на жртвите денеска се зголеми на седум, откако тело на човек беше пронајдено во областа меѓу Созополи и...

Повеќе
Prva Бизнис

НЛБ Банка избрана за најдобра банка во земјава според финансискиот магазин „Euromoney“

На 10 јули 2019 година, на свеченото доделување на Euromoney наградите во Лондон. НЛБ Банка АД Скопје е прогласена за најдобра...

Повеќе
Prva Економија

Реализирани се 133 проекти за рурална инфраструктура со грант средства од ИПА

Завршени се целосно сите градежни работи финансирани преку ИПА грантот за рурална инфраструктура, во рамки на Проектот за подобрување...

Повеќе
Македонија Почетна

Заев: Немам намера да дадам оставка

Премиерот Зоран Заев ја отфрли можноста да даде оставка поради скандалот со телефонските разговори со наводните Порошенко, Столтенберг…, и...

Повеќе
Економија Почетна

На аеродромите во Скопје и Охрид 1,2 милиони патници во првото полугодие

Преку Меѓународниот Аеродром Скопје и Аеродромот Свети Апостол Павле Охридво првите шест месеци од 2019 година патувале 1,2 милиони (1.163.667) патници, што претставува пораст од 12% во споредба со истиот период од 2018...

Повеќе
Vtora Свет

Германската „Дојче Банк“ отпушта работници

За обнова на профитабилноста и за подобар поврат на акционерите „Дојче Банк“ објави дека во рамки на опширната реконструкција...

Повеќе
Treta Вести Свет

Поскапе возењето низ Србија, цената на патарината повисока за 12 отсто

Србија ги зголеми цените на патарините за 12 отсто, што од тамошните власти беше оправдано со делумно усогласување со...

Повеќе

Page 2 of 109

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password