Author Details

Treta Бизнис

Како македонска компанија успешно искористила пари од ЕУ

Млекарницата „Сентис“ АГ од тетовското село Џепчиште успешно ги користи средствата од ИПАРД 2 програмата а денеска ја посети ...

Повеќе
Vtora Македонија

Судот ја забрани книгата на Андов за атентатот на Глигоров по тужба од Фрчковски

Со одлука на Основниот суд Скопје 2, за книгата на Стојан Андов „До атентатот и по него“ е издадена...

Повеќе
Економија Почетна

Кој зема највисока плата во земјава

Најновите податоци од статистика покажуваат дека вработените во секторот на воздухопловството земаат најголеми плати . Имено, според официјалната статистика...

Повеќе
Prva Економија

Центар не се откажува од мораториумот за градење

По реакцијата на партијата ДОМ, но и на група граѓански активсти, и градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ се...

Повеќе
Македонија Почетна

Пожарот на Скопска Црна гора се шири

Пожарот на Скопска Црна гора е се уште активен. Од Скопје се гледа дека попладнево пожарот и се шири,...

Повеќе
Магазин

Цеца и Аца Лукас ставија крај на пријателството

Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукас ненадејно престанаа да се дружат и да се посетуваат, иако изминативе години тоа им беше редовна практика....

Повеќе
Почетна Свет

Нови протести во Белград, демонстрантите не му дозволуваат на вучиќ да излезе претседателската зграда

Сите што учествувале во синоќешните насилства  ке одговараат, порача српскиот престедател Вучиќ во денешното обракање по повод  упадот  во...

Повеќе
Treta

По новите докази во Етиопија, Boeing ја приземји целата флота авиони 737 МАX

Американскиот производител на авиони „Boeing“ ја приземји целата глобална флота авиони од моделот „737 МAX“, откако истражителите откриле нови...

Повеќе
cetvrta Економија

Визер ќе лета од Охрид за Малме и Милано

Авиокомпанијата „Визер“ се подготвува за лансирање на својата прва од осумте нови дестинации од Македонија за нешто повеќе од...

Повеќе
Vtora Економија

Социјална пензија за сите граѓани постари од 65 години кои немаат стаж

Постарите кои немаат стаж ќе добиваат социјална пензија. Законот е веќе испратен во Собрание. Предвидува сите граѓани со навршени...

Повеќе

Page 2 of 93

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password