Author Details

Vtora Свет

Силен земјотрес во Истанбул: Паниката се шири брзо

Силен земјотрес со магнитуда од 5,7 степени по Рихтер го погоди најголемиот турски град, Истанбул. Епицентарот на потресот бил...

Повеќе
Prva Свет

Авион на руската компанија „Азур Ер“ се запали во воздух

Најмалку 49 лица се повредени кога се запалила опремата за слетување при обидот на Бoинг на руската чартер компанија...

Повеќе
Македонија Почетна

Бундестагот ќе даде зелено светло за преговори за Македонија

Зелено светло за Македонија, условено за Албанија, ова е одлуката што според германските медиуми, вечерва ќе ја испорача германскиот...

Повеќе
Treta Магазин

Никогаш видена снимка од Анџелина Џоли прегледана 1,8 милиони пати

Наскоро излегува продолжението на популарниот филм на Дизни „Maleficent” со Анџелина Џоли во главна улога, а по тој повод...

Повеќе
Vtora Економија

Славески: Интервенцијата на власта во економијата е негативно

Професорот Трајко Славески во гостувањето на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ истакна дека целата стручна јавност во Македонија...

Повеќе
Prva Економија

Херитиџ: Македонија е најслободна економија во регионот

Според најновиот извештај на фондацијата Херитиџ, Македонија е на 33. место во светот според слободата на економијата, а прва...

Повеќе
Македонија Почетна

Мицкоски: Јанева ме уценуваше да гласам за СЈО

– Имам сведочења од пратеници кои практично биле предмет на обработка на Катица Јанева во процесот на уставните измени....

Повеќе
Македонија Почетна

в:Сите очекуваме да видиме каде завршиле парите од ,,Рекет“

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, во интервју за ТВ Сител уште еднаш ги наведе црвените...

Повеќе
Prva Почетна

Дорис Пак за „Рекет“: Зошто ЕУ не реагира? Поради името не може да се затворат очи, се споменува премиерот!

Германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврoпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер...

Повеќе
Македонија Почетна

Заев: За да ја зајакне својата позиција, го споменува моето име

По објавата на третата снимка од разговорите кои се поврзуваат со случајот „Рекет“ а во кои се споменува и...

Повеќе

Page 3 of 112

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password