Author Details

Живот и стил

Погледнете го новиот дом на Наташа Беквалац – Видео

Српската пејачка Наташа Беквалац се соочува со големи предизвици после разводот. Се враќа да живее  во својот град Нови...

Повеќе
Treta Економија

Иновацијата еден од најважните двигатели на економскиот раст

Иновацијата е еден од најважните двигатели на економскиот раст во современите економии. Заштитата, пак, на иновациите, односно правата од...

Повеќе
Vtora Македонија

„Бомби“ за локалните избори 2013 се слушаат на рочиштето за „Титаник“

Со слушање „бомби” во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за Титаник на СЈО за изборните нерегуларности. Во судница...

Повеќе
Prva Македонија

Заев телефонски разговарал со Ципрас

Телефонски разговор по оставката на Никос Коѕијас имале премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас....

Повеќе
Почетна Свет

ЕПП сака да ја исклучи партијата на Орбан

На вчерашниот предсамит на Европската Народна Партија, шефовите на држави и влади и шефовите на партии членки на најголемата...

Повеќе
Македонија Почетна

Стејт департмент: Лидерите во македонското Собрание да ги надминат партиските политики

САД ги поттикнуваат лидерите во македонското Собрание да ги надминат партиските политики и да ја искористат историската можност за...

Повеќе
Живот и стил

Скопјанката Сања направи спектакл на „Ѕвездите на Гранд„

Кон средината на септември започна и новата сезона на регионалното музичко „Ѕвездите на Гранд“ со нови правила, со нов...

Повеќе
Живот и стил

Ова е новата жена на Алачки

Седум години по разводот од фолк пејачката и ТВ водителка на кулинарска емисија, Адријана Алачка, тој ја покажа својата...

Повеќе
Живот и стил

„Јас сум давеник во море“: 11 години подоцна менаџерката на Тоше, Лилјана Петровиќ (ВИДЕО)

Лилјана Петровиќ, поранешната менаџерка на Тоше Проевски, неодамна ги демантираше шпекулациите дека повторно почнала да работи како менаџер на...

Повеќе
Живот и стил

Кија има тумор на града

Српската ријалити ѕвезда Кија Коцар има тумор на една града. Оваа информација за српксите медиуми ја потвриле нејзини блиски...

Повеќе

Page 72 of 109

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password