Author Details

Prva

Собранието во петок ќе ја продолжи расправата за уставните измени

Собраниската расправа за уставните измени ќе продолжи во петок, рече претседателот на Собранието Талат Џафери по денешната попладневна дискусија...

Повеќе
cetvrta Македонија

Внимавајте, во Македонија детектиран тигрест комарец

На територијата на Република Македонија е детектиран  азиски-тигрест комарец. Се врши мапирање на целата територија за да се утврди каде...

Повеќе
Бизнис Почетна

Владата повторно го одби Визер

Владата повторно го поништи огласот и ниту на вториот јавен повик за финансиска помош за нискобуџетни летови не го...

Повеќе
Македонија Почетна

Комплексот Македонско село се затвора

Благодарност за сите заеднички моменти, убави спомени и посети во изминатите години денеска од Комплексот Македонско село упатија на...

Повеќе
cetvrta Бизнис

Huawei ja открива HUAWEI MATE 20 серијата

Huawei Consumer Business Group денес ја претстави HUAWEI Mate 20 серијата, една од најочекуваните серии на паметни телефони годинава....

Повеќе
Treta Македонија

Уживајте во сонцето, викендов драстично ќе паднат температурите

Стабилното и топло време ќе се задржи до недела, а од понеделник се најавува опаѓање на температурите за неколку...

Повеќе
Vtora Свет

Нова демократија: Владата се наоѓа во распаѓање

Владата се наоѓа во распаѓање и нејзините членови не можат да го скријат тоа дури и зад затворени врати,...

Повеќе
Економија Почетна

Заев: Дополнителни 11 илјади домаќинства ќе добиваат социјална помош (видео)

Инвестирање во поголема гарантирана социјална помош за најранливите категории граѓани, во ран детски развој, полесен пристап до детски додаток,...

Повеќе
Prva Економија

Повторно поништен јавниот повик за финансиска поддршка на авиокомпании

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска објави дека повторно е поништен јавниот повик за финансиска поддршка на...

Повеќе
Живот и стил Магазин

Проговори Наташа Беквалац: Се можеше да биде поинаку

Наташа Беквалац помина низ вистински пекол изминативе неколку месеци откако наводно ја претепа сопругот Лука Лазукиќ. Судскиот процес се...

Повеќе

Page 73 of 109

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password