cetvrta

Доаѓа циклонот „Ален“- подгответе се за пад на температурите, дожд и снег

Од петок и за викендот Балканот ќе биде зафатен од циклонот „Ален“, кој прво ќе предизвика дожд, а од недела кон понеделник ќе се спушти постуден воздух, ќе има пад…

Повеќе

(Видео) Кој цар е Лени Кравиц: Еве како се шеташе низ Скопје

Познатиот пеач Лени Кравиц е во Скопје, а на социјалните мрежи објави видео во кое тој се шета низ Скопската чаршија, пее песни, се фотографира со минувачи, дели автограми. Навистина…

Повеќе

Последно формирање на цената на горивата според старата методологија

Горивата од утре ќе имаат нова цена, а таа за последен пат ќе биде утврдена по постоечката методологија. Како ќе се утврдува цената по 8 мај кога истекува обврската од…

Повеќе

Петте земји со најголеми резерви злато во светот

Количеството злато кои богатите земји низ светот го натрупаа за време на 2018 година достигна второ највисоко ниво на сите времиња, соопшти Светскиот совет за злато. Во однос на една…

Повеќе

Погледнете го најдолгиот автобус на светот

BYD го претстави K12A, најдолгиот електричен автобус во светот, со должина од 27 метри. Црвениот автобус изгледа како џиновска гасеница, а во него има место за 250 патници. Достигнува брзина…

Повеќе

Балканскиот гигант Агрокор заминува во историјата

Агрокор од денес повеќе не постои. Од вкупно 159 компании кои делуваат во составот на Агрокор групата, со примена на нагодба на 47 неодржливи компании преминува на ново друштво во…

Повеќе

Бренсон: Работата од дома ја зголемува продуктивноста

Милијардерот Ричард Бренсон, основач на технолошката компанија „Вирџин Груп“, на своите колеги им ја откри тајната за поголема продуктивност, но и задоволството на вработените, а станува збор за флексибилни услови…

Повеќе

Акционери од Топлификација му пишаа на Заев: Оштетени сме за 35 милиони евра

Со отворено писмо до премиерот Зоран Заев и други истражни и судски институции акционерите во Топлификација бараат тој да се заложи и конечно како што велат, да се стави крај…

Повеќе

Илон Маск: Од Лондон до Сиднеј ќе се патува за помалку од еден час

Илон Маск си постави нова амбициозна цел – крај за долгите авионски летови. Благодарение на Спејс-Икс патничката ракета во развој, патот од Лондон до Њујорк ќе трае скоро 29 минути,…

Повеќе

Визер ќе лета од Охрид за Малме и Милано

Авиокомпанијата „Визер“ се подготвува за лансирање на својата прва од осумте нови дестинации од Македонија за нешто повеќе од една недела, истовремено зголемувајќи ги капацитетите и надградувајќи одредени правци. Сите…

Повеќе

Page 2 of 12

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password