cetvrta

Последно формирање на цената на горивата според старата методологија

Горивата од утре ќе имаат нова цена, а таа за последен пат ќе биде утврдена по постоечката методологија. Како ќе се утврдува цената по 8 мај кога истекува обврската од…

Повеќе

Петте земји со најголеми резерви злато во светот

Количеството злато кои богатите земји низ светот го натрупаа за време на 2018 година достигна второ највисоко ниво на сите времиња, соопшти Светскиот совет за злато. Во однос на една…

Повеќе

Погледнете го најдолгиот автобус на светот

BYD го претстави K12A, најдолгиот електричен автобус во светот, со должина од 27 метри. Црвениот автобус изгледа како џиновска гасеница, а во него има место за 250 патници. Достигнува брзина…

Повеќе

Балканскиот гигант Агрокор заминува во историјата

Агрокор од денес повеќе не постои. Од вкупно 159 компании кои делуваат во составот на Агрокор групата, со примена на нагодба на 47 неодржливи компании преминува на ново друштво во…

Повеќе

Бренсон: Работата од дома ја зголемува продуктивноста

Милијардерот Ричард Бренсон, основач на технолошката компанија „Вирџин Груп“, на своите колеги им ја откри тајната за поголема продуктивност, но и задоволството на вработените, а станува збор за флексибилни услови…

Повеќе

Акционери од Топлификација му пишаа на Заев: Оштетени сме за 35 милиони евра

Со отворено писмо до премиерот Зоран Заев и други истражни и судски институции акционерите во Топлификација бараат тој да се заложи и конечно како што велат, да се стави крај…

Повеќе

Илон Маск: Од Лондон до Сиднеј ќе се патува за помалку од еден час

Илон Маск си постави нова амбициозна цел – крај за долгите авионски летови. Благодарение на Спејс-Икс патничката ракета во развој, патот од Лондон до Њујорк ќе трае скоро 29 минути,…

Повеќе

Визер ќе лета од Охрид за Малме и Милано

Авиокомпанијата „Визер“ се подготвува за лансирање на својата прва од осумте нови дестинации од Македонија за нешто повеќе од една недела, истовремено зголемувајќи ги капацитетите и надградувајќи одредени правци. Сите…

Повеќе

ФОТО и ВИДЕО: Почна најлудата журка на светот

Најраскошниот и највеселиот карневал на светот, кој традиционално секоја година се одржува во Рио од 18тиот век, оваа година привлече околу милион туристи од целиот свет. Почетокот на карневалот задоцни…

Повеќе

(ФОТО)Децата кои ги фрли таткото се во болница: Живееле во нехумани услови

Условите во кои живееле четирите деца, кои вчера нивниот татко Јосип Роџак, ги фрли од терасата на куќата на хрватскиот остров Паг, се катастрофални. Од Центарот за социјална грижа во…

Повеќе

Page 2 of 11

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password