Почетна

Дорис Пак за „Рекет“: Зошто ЕУ не реагира? Поради името не може да се затворат очи, се споменува премиерот!

Германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврoпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на „Ла Верита“. „Зошто не…

Повеќе

Заев: За да ја зајакне својата позиција, го споменува моето име

По објавата на третата снимка од разговорите кои се поврзуваат со случајот „Рекет“ а во кои се споменува и Зоран Заев, денеска се огласи премиерот на фејсбук. Случајот “Рекет” покажува…

Повеќе

Трет дел од аудио снимките за случајот „Рекет“

Италијанскиот весник Ла Верита објави и трета серија разговори меѓу осомничениот во случајот Рекет, Бојан Јовановски и сведокот-жртва Јордан Камчев. Во нив, тие лицитираат со имиња на политичари и обвинители…

Повеќе

Подгответе се, од утре температури до 41 степен

Дирекцијата за заштита и спасување, согласно најавата на Управата за хидрометеоролошки работи, соопшти дека за време на продолжениот празничен викенд ќе има нов топлотен бран со многу високи температури. Изразено…

Повеќе

Горан Спиров една година живее со вештачко срце: Вози автомобил, пешачи и ужива во секојдневието

Пациентот се чувствува одлично, а и по една година од интервенцијата, штипјанецот Горан Спиров живее за моментот кога ќе добие и природно срце. Помина една година откако во Клиничката болница…

Повеќе

Заев повикува на лидерска: Три точки на дневен ред

Премиерот Зоран Заев денеска на владина прес-конференција го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како и водачите на ДУИ и другите помали парламентарни групи на заедничка лидерска средба за да…

Повеќе

Катица Јанева си поднесе оставка

Катица Јаева од Специјалното јавно обвинителство си поднесе оставка Подолу интегрално, незјината оставка Во моментот кога со консензус на сите политички партии бев избрана за Специјален Јавен Обвинител, себеси и…

Повеќе

ВИДЕА ОД НЕВРЕМЕТО: Седум лица загинаа, се проценуваат штетите

На Халкидики се пребројуваат штетите од невремето кое уби седум луѓе. Човечката загуба е ненадоместива, а еве и неколку видеа кои докажуваат какво беше невремето.  

Повеќе

И корисниците на ајфони можат да скенираат фискални за поврат на ДДВ

Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека апликацијата Мој ДДВ веќе е достапна на Аpple store за корисниците на iOS. Станува достапна 11 дена по стартот на овој проект со кој…

Повеќе

Видео: Седум жртви, делови на Халкидики разорени

Бројот на жртвите денеска се зголеми на седум, откако тело на човек беше пронајдено во областа меѓу Созополи и Неа Каликратија. Експертите за судска медицина ќе испитаат дали му припаѓа…

Повеќе

Page 1 of 31

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password