Treta

Никогаш видена снимка од Анџелина Џоли прегледана 1,8 милиони пати

Наскоро излегува продолжението на популарниот филм на Дизни „Maleficent” со Анџелина Џоли во главна улога, а по тој повод на службениот Инстаграм профил на Дизни е објавена досега невидена снимка…

Повеќе

Некој го реновирал тоалетот па сè фрлил во Охридско Езеро

Деновиве темата за Охридското Езеро и неговата безбедност е актуелна, па членовите на Нуркачки центар „Akvatek“ како големи вљубеници во Охридското Езеро, постојано апелираат да се внимава што се фрла…

Повеќе

Турција и Чешка го ратификуваа протоколот за членство во НАТО

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на…

Повеќе

Поскапе возењето низ Србија, цената на патарината повисока за 12 отсто

Србија ги зголеми цените на патарините за 12 отсто, што од тамошните власти беше оправдано со делумно усогласување со барањето на Европската унија според кое цената на патарината треба да…

Повеќе

Светскиот економски форум го напушта Давос?

Светскиот економски форум размислува за преместување од Давос поради превисоките цени во швајцарскиот скијачки центар. Шест месеци пред 50-тиот Светскиот економски форум, основачот на овој собир Клаус Шваб најави можност…

Повеќе

Нè очекува магичен ден: 07/07- денеска се исполнуваат сите наши желби

Недела, 07/07. Магичен ден. Еве што треба да направите за да бидат исполнети вашите желби. Овој број ни носи убава порака: многу позитивни работи ќе се случат во нашите животи….

Повеќе

Револуцијата почна да ги јаде своите деца: Атанасов поднесе оставка

Заменик министерот за образование и наука, Петар Атанасов, поднесе оставка, бидејќи како што вели тој, тоа што се случува во образованието е далеку од потребните реформи. За жал, вели тој,…

Повеќе

Црвенковски: Недобивањето датум за почеток на преговорите во јуни ќе предизвика големо разочарување

Република Македонија својот кандидатски статус го стекна во далечната 2005 година, значи точно пред 14 години. Оваа година ја добивме десеттата по ред препорака од страна на ЕК за почеток…

Повеќе

Дневен хороскоп за 14 мај

ОВЕН Вие чувствувате потреба да се фокусирате на вистински, материјални работи. Можеби нема да бидете “на ти” со емоциите, но сигурно ќе бидете опкружени со убави работи. немојте да се…

Повеќе

Дневен хороскоп за 11.5.2019 година

ОВЕН Работа: Ве очекува поволен ден на ова поле, некои важни промени би можеле да ги почнете денеска. Љубов: Доколку вашата врска била во криза, сега ќе одлучите дали останувате…

Повеќе

Page 1 of 14

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password