Uncategorized

Убавина на која не може да се одолее: „Инекс Олгица” со ултра модерен спа центар

Летната сезона почна, а за туристите, сепак најважно е во слободните денови да ги спојат убавината на природата и мирот со високо квалитетно уживање. Домашните и странските туристи во последно…

Повеќе

Попуштил ботоксот или годините си го прават своето: Изгледот на Северина ги шокираше сите (ФОТО)

Пејачката Северина Којиќ (46) се појавила на премиерата на првата хрватска комедија од иднината „Последниот Србин во Хрватска“ во придружба на својот сопруг, Игор Којиќ (31). Сопружниците инаку имаат помали…

Повеќе

Потпишан Протоколот за приемот на Македонија во НАТО

Aмбасадорите на 29 земји членки на Северно-атлантската алијанса денеска во седиштето на организацијата го потпишаа Протоколот за членството на Македонија во НАТО. На церемонијата во седиштето на Алијансата, во Брисел,…

Повеќе

Пронајдени нови вакцини со декларации со изминат рок

Во здравствените домови, односно пунктови за имунизација низ Македонија пронајдени се уште вакцини со погрешна декларација за изминат рок, тврди директорот на Агенцијата за лекови и медицински средства МАЛМЕД, Ќахил…

Повеќе

Apple е највредниот светски бренд за 2018 година

Apple е највредниот светски бренд за 2018 година, со вредност од 214,4 милијарди долари, што претставува за 16 отсто повеќе од претходната година, покажува традиционалната годишна ранг листа на Интербренд….

Повеќе

Почнува јавната расправа за уставните амандмани

Почнувајќи од утре, Владата организира серија јавни дискусии со експертската јавност и со граѓаните во врска со нацрт-амандманите за измени на Уставот на Република Македонија, со цел инклузивност во историскиот…

Повеќе

Оди кон подобро, му ги симнаа завоите од главата

Здравствената состојба на Дарко Лазиќ, кој пред осум дена доживеа стравична несреќа кога неговиот автомобил слетал од патот и се превртел на кров, е се подобро, пренесуваат српските медиуми. Како…

Повеќе

Тројца скандал мајстори влегуваат во Задруга – Фото

Во четврток во Задруга ќе влезат нови тојца натпреварувачи. Како што пренесува продукцијата која го реализира реалното шоу, станува збор за искусни „ријалити играчи„. За изнендадување на многумуна во Задрува…

Повеќе

Видео од местото каде се преврти колата на Дарко Лазиќ

Српските медиуми објави видео од местот каде се случила сообраќајната несреќа.  Последните информации велат дека Лзиќ запал на воланот додека го возел автомобилот. Видеото погледнете го тука.

Повеќе

Автомобилот на Дарко Лазиќ е целосно смачкан

Српскиот пејач Дарко Лазиќ кој годинава се најде на мета откако го фатија со дрога, па се разведе, доживеа тешка сообраќајка по која се бори за живот. 27-годишниот Дарко со…

Повеќе

Page 1 of 2

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password