Uncategorized

Слаткото девојче од „Х-фактор“ се омажи на само 18 години

Дури и оние кои не ја следеа првата сезона на музичкото шоу „Х фактор“, се сеќаваат на Илма Карахмет која благодарение на нејзиниот вокал стана интернет сензација. Веднаш по испаѓањето…

Повеќе

Мицковски очекува пратениците на ВМРО ДПМНЕ да не ги поддржат уставните измени

Отприлика милион и 200 илјади граѓани со право на глас кои што одлучија, му кажаа на Зоран Заев и владата на СДСМ дека референдумот е неуспешен и оваа мнозинство и…

Повеќе

Апокалиптични моменти од цунамите во Индонезија ( Видео)

Индонезиските власти објавиле дека после големиот земјотрес и цунами на брегот во градот Палу на островот Сулавези пронајдени се бројни човечки тела и дека бројот на жртви се зголемил на…

Повеќе

Интернетот гори, Јелена Карлеуша брутално ја навреди Ана Николиќ

Српската пејачка Јелена Карлеупа направи вистински хаос на социјалните мрежи откако јавно ја навреди нејзината колешка Ана Николиќ. Карлеуша се наизервира за видеотот што Ана николиќ го објави по повод…

Повеќе

Матис: Референдумот е најважниот глас во историјата на вашата земја

Претстојниот референдум е најважниот глас во историјата на вашата нација. Граѓаните да го искористат своето демократско право и да гласаат на референдумот кој е историски за натамошниот напредок на Македонија…

Повеќе

Ужас: Како на филм ајкула изеде младо момче (Видео)

Еден 25-годишен маж го загуби животот, откако бил нападнат од ајкула во близина на брегот на градот Велфлит во американската сојузна држава Масечусетс. Како што јави ДПА, мажот влегол да…

Повеќе

#bwg_container1_0 #bwg_container2_0 .bwg-container-0.bwg-standard-thumbnails { width: 1254px; justify-content: center; margin-left: auto; margin-right: auto; background-color: rgba(255, 255, 255, 0.00); padding-left: 4px; padding-top: 4px; max-width: 100%; } #bwg_container1_0 #bwg_container2_0 .bwg-container-0.bwg-standard-thumbnails .bwg-item { justify-content:... Повеќе

#bwg_container1_1 #bwg_container2_1 .bwg-container-1.bwg-standard-thumbnails { width: 1254px; justify-content: center; margin-left: auto; margin-right: auto; background-color: rgba(255, 255, 255, 0.00); padding-left: 4px; padding-top: 4px; max-width: 100%; } #bwg_container1_1 #bwg_container2_1 .bwg-container-1.bwg-standard-thumbnails .bwg-item { justify-content:... Повеќе

Трамп за ураганот Флоренс: Страшно е голем и влажен

Ураганот Флоренс се приближува на источниот брег на САД. Од Националниот центар за урагани (НХЦ) издадени се предупредувања за Северна и Јужна Каролина, јавуваат американски медиуми. Од НХЦ информираат дека…

Повеќе

Clash Royale In Real Life

https://youtu.be/xzsGcpg5Yms Повеќе

Page 2 of 2

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password