Цеца на полноќ се причести за Божиќ

Светлана Цеца Ражнатовиќ се причести за најголемиот христијански празник во Храмот Свети Сава синоќа околу полноќ.

Цеца во црква дошла облечена во бело и после литургијата се причестила. Со неа била и нејзината сестра Лидија Оцокољиќ.

Во цркавата биле присутни и многу нејзини колеги од српската естрада.

Коментари

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password