Ќе остане и без маж и без пари: Душко се разведува од Карлеуша

Јелена Карлеуша ќе остане без милионите на својот сопруг, бидејќи Душко Тошиќ нема намера да и ја прости  нејзината секс афера со Огњан Врањеш, ексклузивно  открива српски “Ало!”.
Имено, како што се слуша, Душко веќе контактирал  адвокат и има намера да го забрза процесот на развод, за да спаси 14 милиони од неговата законска сопруга, пари кои кои му следуваат според последниот договор со клубот во Кина.

Како што открива неговиот близок пријател и поранешен соиграч, Тошиќ само неколку часа по појавата на пораките во кои Јелена го повува  Огњен Врањеш на секс,  тој го повикал и во доверба му побарал контакт од адвокат за развод.

„Кога почна целата приказна за сексот на Јелена со Врањеш, сите ние што добро го познаваме Душко, рековме дека се работи за лажна афера и сè ќе мине како и да не се случило, доколку не се појават докази. Сепак,  фотографиите, видеата и пораките излегоа на виделина, а Србија ја виде неговата гола жена со детиште што во фудбалскиот свет важи за „лево сметало“. Само еден ден потоа, се појавија и пораките со нејзината изјава дека маж и не ја е*е добро и дека таа го гледа како брат и пријател, а потоа детално го опишува перверзниот секс што го посакува со Врањеш. Е, тука Душко пукна“ – раскажува изворот.

Само еден час откако сите можни портали ја објавија преписката на Јелена, ми ззазвони мојот телефон и видов дека е тој. Знаев дека ме повика да побарам адвокат за развод и дека е скршен. Бев разведен и добар адвокат ми помогна да го спасам она што го заработив за да ги обезбедам децата. Ние сме пријатели веќе 10 години и мојот развод го поминавме заедно со Душко, па се шегувавме дека и тој ќе го стори истото тоа еден ден. Како што мислев, ми рече дека планира да стави точка и дека повеќе не може да издржи.

Следниот ден се слушнав со мојот адвокат – вели изворот за “Ало!” И дознав дека Душко планира да се разведе веднаш, за да не мора да ги дели со Карлеуша и оние 14 милиони кои му следуваат од кинескиот договор.

Коментари

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password