Момче од Србија си направи фрузура со ликот на Путин

Посетата на Србија од страна на претседателот на Русија, Владимир Путин, предизвика вистинска хистерија кај нашиот северен сосед која не ги избегна ниту фризерските салони.

Дечко од Нови Сад реши доаѓањето на Путин да го одбележи со специјална фризура на својата глава. За таа цел се обрати до талентираниот уметник , кој под името Марио Хвала на Инстаграм објави видео и фотографија од момчето на кое на тилот му го избричи ликот на Путин.

Марио и претходно го привлекуваше вниманието на јавноста со објавување на избричени тилови со ликовите на Новак Ѓоковиќ, Доналд Трамп, Лионел Меси и други познати личности, обликувани од косата на клиентите.

Коментари

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password