Ова се првите зборови на Дарко откако се разбудил од кома

Пејачот Дарко Лазиќ на 23 октомври доживеа тешка сообраќајна несреќа од која уште долго ќе оздравува.

Месец дена подоцна пејачот се разбуди од кома, му беа направени неколку операции и изгледа добро, а поголема мотивација му дава и веста дека неговата девојка е бремена.

Мајката на пејачот за српски Телеграф ги открива и првите зборови на Дарко откако се разбудил од вештачката кома.

-Мамо извини што се е вака… со овие зборови ми вети дека кога сето ова пројде ќе го смени животот од корен, вели Бранка.

Коментари

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password