(ВИДЕО) Нов Зеланд ја дочека Новата 2019 година

Жителите на Оукленд во Нов Зеланд ја дочекаа Новата Година со спектакуларен огномет од Скај Тауер. Според информациите подготвени биле 500 килограми приротехника, 1,5 тони опрема и кабли долги 12 километри.

Островската држава Самоа беше првата во светот која ја дочека Новата година.

Во Австралија ќе има најголема прослава, каде е предвиден 12 минутен огномет кој чини шест милиони австралиски долари.

Коментари

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password