Има жртви во автобуската несреќа во Тетовско

Најмалку 2 жртви и повеќе од 30 повредени лица има во страотната сообраќајна несреќа што попладнево се случи на автопатот Скопје – Тетово, кога автобус полн со патници излета од патот кај село Ласкарци.

Информациите ги потврдија лекарите.

Неофицијално, во автобусот кој и припаѓа на компанијата „Дурмо турс“ патувале околу 50 лица. Според очевидци автобусот излетал од патот најверојатно поради пукната гума, но причините за страшната сообраќајка ќе ги утврди истрагата.

Коментари

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password